Last Minute Exotika

Vyhledej si dovolenou

Horký TIP

Vyber si

Turistický průvodce

Rubriky

Počasí

Vyhledávač letenek

Last minute nabídka

Facebook

Potápění a šnorchlování na Maledivách

Snad nejoblíbenější aktivitou na celých Maledivách je právě potápění. Řadíte-li se i Vy mezi příznivce této adrenalinové aktivity, jistě budete s nadšením kvitovat skutečnost, že se na ostrovech nachází nespočet vynikajících míst, odkud lze pozorovat pestrobarevný podmořský svět.

Nyní Vám přinášíme seznam těch nejznámějších potápěčských lokalit a několik informací k nim.

Potápění v okolí Male

Podél okrajů Vaadhoo Kandu (kanál mezi North a South Male Atoll), který zahrnuje dvě chráněné mořské oblasti, se nachází několik překrásných míst ideálních pro potápění. Dalším oblíbeným místem je také útes Kiki Reef, kde se nachází vyhledávaná potápěčská stěna. Mnoho zajímavého lze vidět již v hloubce okolo 5 metrů, proto je toto místo ideální jak pro příznivce šnorchlování, tak pro potápěče-začátečníky. Objevit tady můžete jak velké množství ryb, tak jeskyně a převisy s měkkými korály.

Lion’s Head je označení pro chráněnou mořskou oblast, kde lidé v minulosti krmili žraloky. Okraj útesů je plný ryb, hub a měkkých korálů, ač jejich počet úměrně klesá s četnými převisy hlubšími více než 40 metrů.

Wreck Of the Maldive Victory je další velmi zajímavé potápěčské místo, které se těší velké popularitě. Právě na tomto místě totiž narazila nákladní loď Maldive Victory a potopila se. Říká se, že v současné době se její kormidlo nachází v hloubce okolo 15 metrů a lodní šroub v hloubce asi 35 metrů.

Potápění okolo North Male Atol

První oblíbenou potápěčskou oblastí, kterou zmíníme, je Shark Point. Toto místo patří do chráněné mořské oblasti a disponuje silnými proudy. Mnoho bílých a šedých útesových žraloků můžete spatřit v kanálu mezi thilla a útesem. Je zde mimo jiné i několik zajímavých jeskyň.

Za zmínku jistě stojí i Blue Canyoun, tedy unikátní kaňon, který je 25-30 metrů hluboký a je lemován měkkými modrými korály. Četné převisy pak přímo vábí k prozkoumání, ale jejich krásy by měly zkoumat spíše jen zdatní potápěči.

Mezi další oblíbené potápěčské lokality okolo North Male Atol se řadí Rasfari, Bodu Hithi the Peak, Coloseum, Aquarium, Okobe Thilla, Nassimo Thilla či Banana Reef.

Potápění okolo South Male Atol

Nejlepší místa pro potápění se v této oblasti nachází v blízkosti kanálu Vaadhoo Kandu, jehož ústí pojme obrovské množství vody mezi North a South Male atoly. Různé malé průlivy mezi atolem a okolním mořem poskytují mnoho velkolepých míst k potápění. Mezi nejoblíbenější z nich se řadí Embudhoo Express, Dhigu Thilla, Vaagali Caves či Guraidhoo Kandu.

Vzhledem k tomu, že na Maledivách je opravdu nespočet míst, kde se můžete oddávat krásám podmořského života, doporučíme Vám nyní ještě další vynikající místa, která jsou u milovníků potápění velice oblíbená. Doporučujeme Vám vyrazit do okolí Atol Rasdhoo, Atol Ari, Felidhoo Atol, Atol Faadhippolh či k Atol Addu. Garantujeme Vám, že zažijete opravdu jedinečné okamžiky, na které se nezapomíná. Nenechte si tedy ujít tuto příležitost ani Vy!


 

Čtěte další články o Maledivách!

Aktuální nabídka zájezdů na Maledivy 

 
Tagy: , , , , , , , , ,Přidej komentář k článku
CZIN.eu
TOPlist