Last Minute Exotika

Vyhledej si dovolenou

Horký TIP

Vyber si

Turistický průvodce

Rubriky

Počasí

Vyhledávač letenek

Last minute nabídka

Facebook

Sport a zábava na Maledivách

Maledivy jsou ideálním místem nejen pro odpočinek, ale také pro sportovní vyžití, které je na ostrovech opravdu široké. Pokud se tedy právě Vy řadíte mezi příznivce pohybu, adrenalinu a jedinečných zážitků, dovolenou v tomto ráji si užijete plnými doušky.

A jaké sportovní aktivity tady můžete provozovat? To si povíme právě v následujících řádcích.

Potápění

Plachtění a windsurfing

Pokud si na své dovolené na Maledivách chcete užít plachtění, mnoho turistických rezortů nabízí kurzy pro začátečníky. Chcete-li si však již bez okolků užít tento jedinečný zážitek, doporučujeme si pronajmout katamarány, jejichž trupy jsou vyrobeny ze skleněných vláken.

Co se týče windsurfingu, většina rezortů rovněž nabízí pronájem vybavení a také odborné lekce, které Vás zasvětí do tajů tohoto adrenalinového sportu. Je však třeba zdůraznit, že laguny okolo rezortů jsou většinou mělké a chráněné, takže hrozí, že se surfaři-začátečníci zraní. Kromě toho zde nepanuje příliš větrné počasí, takže si na Maledivách tohoto populárního sportu opravdu moc neužijete.

Surfing

Maledivy jsou velkolepým místem, které je ideální právě pro surfing. Je sice pravda, že se v turistických lokalitách nevyskytuje velké množství míst, které by byly vhodné právě pro tento sport, ale nemusíte zoufat. Do blízkých surfařských oblastí se zájemci totiž mohou dopravit lodí. Avšak předtím, než se vydají zkrotit zdejší mořské vlny, měli by si nechat poradit od instruktorů, která místa jsou pro surfing dostatečně bezpečná. Pokud by totiž nebyli dostatečně obezřetní, mohli by na to dosti nepříjemně doplatit.

Nicméně, pokud budete dbát na naše rady, nic nebude bránit tomu, abyste si tento adrenalinový sport užili plnými doušky. Kdy je tedy nejlepší přijet si na Maledivy zasurfovat? V období od března do listopadu, tj. v období jihozápadního monzumu, se tvoří nejlepší vlny, které jsou pro všechny milovníky surfování obrovskou výzvou. Ovšem výborné vlny se tvoří i v následujících třiceti dnech a jako bonus si v tomto období můžete užívat i nádherného slunečného počasí. V případě, že si chcete užít doslova divokých a nespoutaných vln, zkuste se sem vydat v červnu, kdy ostrov sužují bouřky, a tak můžete očekávat dmoucí se vlny. Největší vlny se obvykle nachází na vnějších útesech atolů.

Zajímavostí je, že o rozvoj surfování na Maledivách se zasloužil muž jménem Tony Hussein. Ten pocházel z australského Sydney a ztroskotal zde v 70. letech 20. století.

Fotbal

Ačkoliv by to asi čekal jen málokdo, fotbal se na Maledivách těší velké popularitě a stal se tu jakousi tradicí. Na většině ostrovů jsou lokalizována fotbalová hřiště, na nichž se v odpoledních hodinách odehrávají zápasy mezi zdejšími mladými muži. Jedná se v podstatě o jejich denní rituál. Zajímavostí je, že v hlavním městě Male existuje ligová soutěž ve fotbale, jež se odehrává na Národním stadionu v Majeedi Magu. Těchto zápasů se účastní zvučné týmy, jako například „Valencia“ či „Victory“. Na tomto stadionu se však každoročně odehrává také turnaj proti týmům ze Srí Lanky.

Kriket

Dalším poněkud neobvyklým, avšak velice populárním maledivským sportem je kriket. Jednotlivé zápasy se rovněž odehrávají na stadionu a sezóna započíná v březnu. Bohužel je však třeba říct, že mnoho hráčů kriketu odchází za kariérou na Srí Lanku, do Indie nebo jiných zemí, kde má tento sport mnohem silnější tradici.

Kánoe

Preferujete-li spíše adrenalinové sporty, doporučujeme Vám vyzkoušet jízdu na kánoích, které jsou vyrobeny ze skleněného vlákna. Ty si lze vypůjčit ve většině rezortů. Pak už tedy nic nebrání tomu, abyste se vydali na velkolepou cestu kolem laguny. Avšak pozor, z bezpečnostních důvodů není dovoleno vyjíždět na jiný ostrov, takže Vám budou muset stačit „pouze“ maledivské krásy.

Tradiční maledivské hry

Mezi tradiční hry se řadí hra zvaná bai bala. Její podstatou je, že se jedno družstvo snaží vytlačit z kruhu členy družstva druhého. Další oblíbenou hrou je také Wadhemum, nebo-li přetahování na laně. Místní děvčata si naopak rády zahrají Bashi. A jak se tato hra hraje? Na jedné straně hřiště stojí děvče obrácené čelem od sítě a hází dozadu přes hlavu tenisový míček. Na druhé straně hřiště stojí tým děvčat, které se takto hozený míček snaží chytit.

Thin mugoali je hra podobná baseballu a hraje se na maledivských atolech již přes 400 let. Míček byl běžně vyráběn z vláken kokosového ořechu, dnes se však již používají tenisové míčky. Zato pálka je dodnes vyráběna z listových stonků kokosových palem, které se nechávají ztvrdnout na slunci. Principem hry je rotace o 360 stupňů na jedné stopě v písku, přičemž nesmíte opustit kruh. Cílem hry je, stejně jako u baseballu, dosáhnout co nejčastěji domácí mety.


 

Čtěte další články o Maledivách!

Aktuální nabídka zájezdů na Maledivy 

 
Tagy: , , , , , , ,Přidej komentář k článku
CZIN.eu
TOPlist